2009 Archiwe - Home Page: International Chess Festival, Memorial of Emanuel Lasker
Chess Tournament Open B
List of Players
1 | Szcześniak, Andrzej I++ | 2087 | UKS Rotmistrz MAT Premium Grudziądz | |
2 | Baltrunas, Arvydas | 2083 | Chess Club Panevezys | |
3 | Bartnicki, Paweł I | 2056 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. | |
4 | Vaitonis, Vytautas | 2037 | ||
5 | Szneider, Kazimierz I++ | 2024 | TMS Roszada Gliwice | |
6 | Ivanov, Borislav | 2002 | ||
7 | Majkowski, Andrzej I | 2001 | Gozdnickie Zakłady Ceramiki Budowlanej | |
8 | Remez, Serhiy | 1981 | Tarnopol | |
9 | Ziabari, Morteza | 1947 | ||
10 | Gigoła, Jacek I | 1861 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
11 | Chomski, Maciej II | 1841 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. | |
12 | Kulaszyński, Michał II | 1829 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. | |
13 | Niezgoda, Boleslaw I | 1805 | Lasker Barlinek | |
14 | Promiński, Piotr II | 1801 | UKS Biały Pion Gryfino | |
15 | Sitek, Dawid II | 1764 | MKS Rymer Niedobczyce | |
16 | Kugler, Paweł II | 1748 | KSz Stilon Gorzów Wlkp. | |
17 | Partyka, Paweł II | 1743 | TMGK Strzelce Krajeńskie | |
18 | Różycki, Bartłomiej II | 1735 | UKS Szachylice Chylice | |
19 | Marszalek, Jakub I | 1729 | Czarna Góra | |
20 | Delekta, Filip II | 1727 | LZS Kuźnica Żelichowska | |
21 | Królik, Władysław II | 1703 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
22 | Śmieszek, Wojciech II | 1661 | KSz Gryf Szczecin | |
23 | Sowa, Martyna I | 1658 | ŻKSz Żary | |
24 | Spychalska, Bożena II | 1632 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
25 | Samson, Stefan II | 1522 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
26 | Wieczorek, Janusz III | 1482 | MKSz Rybnik | |
27 | Królikowski, Marek I | 0/2000 | Pabianice | |
28 | Tuchenhagen, Wilfreid | 0/1900 | ||
29 | Brodziński, Zdzisław II | 0/1800 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
30 | Dura, Rafał II | 0/1800 | OSz Baszta Szamotuły | |
31 | Górecki, Adam II | 0/1800 | Lasker Barlinek | |
32 | Kałużny, Ryszard II | 0/1800 | Lasker Barlinek | |
33 | Kędzior, Krzysztof II | 0/1800 | Lasker Barlinek | |
34 | Klimaszewski, Jerzy II | 0/1800 | Lasker Barlinek | |
35 | Kulwiński, Marian II | 0/1800 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
36 | Niciński, Piotr II | 0/1800 | Lasker Barlinek | |
37 | Ocytko, Michał II | 0/1800 | MUKS Stoczek 45 Białystok | |
38 | Winiarski, Mikołaj II | 0/1800 | UKS Szachylice Chylice | |
39 | Darnowski, Paweł III | 0/1600 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
40 | Findysz, Tomasz III | 0/1600 | Lasker Barlinek | |
41 | Grudziński, Andrzej III | 0/1600 | GZSN Start Gorzów Wlkp. | |
42 | Jabłoński, Stanisław III | 0/1600 | Lasker Barlinek | |
43 | Ostrowski, Michał III | 0/1600 | UKS Gambit Łańcut | |
44 | Stręk, Jaroslaw III | 0/1600 | Karnice | |
45 | Szyjka, Czesław III | 0/1600 | UKSz Skoczek Choszczno | |
46 | Sielicki, Krzysztof IV | 0/1400 | UKSz Skoczek Choszczno | |
47 | Młynarczyk, Łukasz V | 0/1200 | TMGK Strzelce Krajeńskie | |
48 | Kijek, Arkadiusz | 0/1000 | Drawsko |